LoaderNahrávám...

Zabargad 2021

Autor: Bohumir Kuhn
19.5. 2021
zabargad-2021

Naše další cesta za potápěním v tomto covidovém roce vedla opět do Egypta. Tentokrát však na safari Zabargad a Rocky Island. Před vlastní cestou, kromě sbalení potápěčské výstroje a několika nezbytných svršků, jsme museli absolvovat PCR Covid test. Na letišti v Marsa Alam nás očekával náš potápěčský průvodce Shams a po absolvování asi hodinové cesty autokarem do přístavu Marsa Alam jsme se nalodili na Heaven Rubin. Další den ráno jsme vyrazili na první náš ponor na Marsa Shona (pro většinu z účastníků to byl vůbec první ponor po téměř dvouletém potápěčském půstu). Další dny už nás čekali tři denní a jeden noční ponor, kromě rezervace Zabargad a Rocky, kde nejsou noční ponory povoleny a poslední den před odletem jsme zakončili ranním ponorem opět na Marsa Shona v blízkosti přístaviště lodí.

Celý program byl upraven v důsledku povinného testování na Covid před návratem do Česka. To jsme absolvovali poslední den pobytu v pátek, kdy nám byly odebrány vzorky na antigenní test přímo na lodi. Jelikož jsme byli všichni negativní, mohli jsme začít balit a připravit se na sobotní ranní návrat do vlasti.

Ještě pár slov k vlastnímu potápění. Voda v období poloviny května měla krásných 24 až 26 °C. I po vynoření na nás čekalo sluníčko se svými maximy 30-35 °C, takže pohoda. Těch 19 plánovaných ponorů snad nedal nikdo. Myslím, že nejvíce se k tomu přiblížila hastrmanka Zdena se svými 18 ponory. I to stojí za pochvalu, já jsem vynechal noční ponory a potom až ten úplně poslední. Vedle krásných korálových zahrad Shaab Claudia byly fascinující ponory v korálových skalních bludištích na lokalitě El Malahi i jeskyně na Zabargad Island.

Pepa Veselý

Pokud si chcete prohlédnout foto z pobytu nad i pod vodou, otevřete si odkaz:

SAFARI - ZABARGAD & ROCKY 2021 – joves – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pošlete nám feedback