LoaderNahrávám...

Klub sportovních potápěčů


Je jedním z 250 klubů sdružených pod hlavičkou Svazu potápěčů České republiky, součásti celosvětové potápěčské federace CMAS. Navazuje na padesátiletou tradici potápění v mladoboleslavském regionu. Klub HASTRMAN je ideálním místem k výměně zkušeností, plánování a přípravě aktivit pod i nad vodou, zdrojem informací o zajímavých lokalitách, tuzemských i zahraničních potápěčských bázích, možnostech nákupu cenově přijatelné výstroje a řadě dalších výhod.


Žádosti o přihlášky do ksp HASTRMAN posílejte na kuhn@hastrman.cz


HASTRMAN - pohodový vstup do „světa ticha“.

Získání razítka v potápěčském průkazu a plastové kvalifikační karty nesoucí vaše jméno je jen začátkem dobrodružné cesty za poznáním podvodního světa. Logickou otázkou každého potápěčského novice je "s kým se vlastně mohu potápět? Kde najdu dobrého parťáka - buddyho? Nebyla by partička stejných nadšenců, jako jsem já? Kde seženu vhodnou výstroj, atd… Prostě co, kde s kým a jak dál?
Rada je prostá. Členství v potápěčském klubu je pro začátečníka i profesionála ideální základnou pro uskutečnění individuálních potápěčských snů a plánů, k dosažení sportovních či technických met, je prostorem k vlastní seberealizaci umocněné možnostmi většího kolektivu. Mladoboleslavský potápěčský klub HASTRMAN v tomto směru není žádnou výjimkou. Octnete v okruhu lidí vedených stejným zájmem a cíli a otevřou se vám netušené možnosti, jež byste samostatně nebyli schopni získat a využívat. Není nic snazšího, než seznámit se třeba s přehledem připravovaných akcí podvodních výprav a expedic, zapojit se do jejich příprav i realizace, získávat odborné informace, zajímavé novinky, dozvědět se o lokalitách, kontaktech dalších možnostech zvyšování vlastní potápěčské kvalifikace, atd, atd, atd...

Prioritou klubu je bezpečné potápění.

Paleta potápěčských aktivit klubu HASTRMAN je mimořádně pestrá. Začíná hned za humny potápěním v nejbližším rybníce, řece, přehradě či zatopeném lomu, pokračuje ponory v křišťálově čistých alpských jezerech či v relativně dostupných lokalitách Jaderského moře, graduje skvělými potápěčskými zážitky v teplých vodách Rudého moře a kulminuje expedicemi do exotických míst naší planety. Záleží jen a jen na vás, jakému typu potápění dáte přednost. A jak se zapojit? Je to snadné. Většinu potřebných informací získáte při pondělních schůzkách v naší klubovně. Nemáte čas? Nevadí! Ucelený seznam všech akcí máte k dispozici 24 hodin denně na Internetu. Pokud vám totiž termíny pravidelných schůzek nevyhovují, jste příliš vytížení nebo jste z daleka, máte jednoduchou možnost shlédnout připravované akce na adrese www.hastrman.cz. Tam můžete snadno vypsat vlastní akci a přizvat tak kolegy k potápění tam, kde a kdy sami chcete. Jak sami poznáte, počet akcí narůstá geometrickou řadou, a tak je možné každý měsíc vybírat hned z několika plánovaných potápěčských výprav. Nevěříte? Podívejte se do sekce AKCE - tedy do nabídky toho CO SE CHYSTÁ a do REPORTÁŽÍ - tedy do (byť neúplného) přehledu toho, CO A JAK BYLO. Reportáže navíc doplňuje pestrá paleta fotografií, jež vám přiblíží mnohé z našich podvodních výprav.

Členství v klubu přináší mnoho výhod

Jak již bylo zdůrazněno, samotné členství v klubu přináší výhody zejména v možnosti snadného předávání a získávání informací. V současné době má klub kolem stovky členů a tento počet garantuje přísun cenných informací a know-how, které byste jinde pracně získávali. Po vstupu mezi nás vám budou plně k dispozici. V klubové půjčovně si např. zdarma půjčíte svazky věnované navigaci pod vodou, potápění v noci a za snížené viditelnosti či potápění pod ledem nebo do vraků atd. Najdete tam i průvodce specializované na potápění v Rakousku, Španělsku, Chorvatsku či v Egyptě. Máte-li v oblibě vzdálenější destinace, prolistujete potápěčského průvodce shrnujícího více než 4000 potápěčských lokalit po celém světě. Z první ruky se dozvíte se o dění v potápěčském světě, neuniknou vám zajímavosti ani novinky v potápěčské technice, bezprostředně můžete využívat aktuální informace o atraktivních lokalitách, získáte snadný přístup k mapám vhodných potápěčských terénů atd., atd, atd.

Nepotápěč, potápěč nebo profesionál?

Klub HASTRMAN nekastuje a je přístupný všem zájemcům bez rozdílu dosažené potápěčské kvalifikace. V klubu HASTRMAN rádi přivítáme nepotápěče, kteří se o potápění teprve zajímají, stejně tak i potápěče, kteří již absolvovali základní výcvik kdekoliv jinde a rádi by se seznámili s dalšími kolegy. Klub je otevřen i zkušeným potápěčům, kteří nejsou nikde registrováni nebo se rozhodnou přestoupit z jiných klubů, využít výhod ksp HASTRMAN přispět svými zkušenostmi. Pro členy je připraven program dalšího růstu a rozšiřování potápěčské kvalifikace. Za podpory Potápěčského centra HASTRMAN Mladá Boleslav jsou poskytovány různé výhody - jak po stránce výcvikové, tak i materiální (slevy při plnění lahví, nákupu nebo zapůjčení potápěčského vybavení...). Na rozdíl od některých jiných organizací a potápěčských klubů není HASTRMAN komerčním subjektem, nezískává postředky vybíráním horentních klubových příspěvků, tedy na úkor vlastních členů. Klubové příspěvky ksp HASTRMAN jsou spíše symbolické. Prioritou není komerční zájem, ale snaha usnadnit kontakt mezi vámi, snaha zjednodušit přístup k informacím, vzdělávání, výstroji a hlavně všem bez rozdílu umožnit věnovat se potápění skutečně naplno.

Máte-li rádi vodu neváhejte a přijďte mezi nás! Nebudete litovat!

Pošlete nám feedback