LoaderNahrávám...

Akce

22
Leden

MALEDIVY SAFARI 2022

Nedávno jsem listoval fotoalbem z naší poslední výpravy na Maledivy a zjistil jsem, že v příštím roce uplyne celých 5 let od našeho posledního safari po tamních atolech. Tedy je nejvyšší čas si výpravu do světa mant, žraloků, rejnoků, korálových zahrad a nádherného průzračného blankytu zopakovat.

Zvolili bychom obdobnou trasu, nicméně rozšířenou na desetidenní safari. To nám dává možnost zamířit hlouběji na jih a poznat tak další lokality, které jsme na posledním sedmidenním safari nemohli navštívit. Zamíříme tedy z Male na RASHDOO ATOL, dále pak na jih na ALIFU ATOL, VAAVU ATOL a zpět přes MAAFUSHI ATOL do Male, kde naší výpravu ukončíme.

Určitě navštívíme lokality, jako jsou Moofushi Rock a Rangali Madivaru. Co mají obě lokality společné? Jsou to úchvatné manta pointy, které před námi otevřely jeviště s baletním představením těchto nádherných živočichů. Většina si asi nenechá ujít noční ponory na Alimathaa house reefu, který je součástí ostrovního resortu a představuje spíše atrakci pro potápěče, kteří si chtějí naordinovat správnou dávku adrenalinu pobytem v hejnu žraloků vouskatých, tuňáků, kaniců a rejnoků. Nezapomenutelnými byly i denní a noční ponory s rejnoky, žraloky, kytarovci, tuňáky, želvami, barakudami, ropušnicemi na chráněné mořské rezervaci Maaya Thila, nebo ponory s útesáky, šediváky a bělocípáky na Fish Head, Curaidhoo Kandu nebo Haavsa Thila.

Během cca 30 ponorů však navštívíme i lokality, které zůstaly dosud před našimi zraky dosud skryté.

TERMÍN SAFARI: 22. až 31. ledna 2022 + dva dny na cestu tam a zpět.

CENA: cca 1500-1700 USD (dle počtu účastníků) + letenka

POČET MÍST: max. 23

LOĎ: ARK NOBEL nebo MALDIVES PRINCESS

CENA A PLATBY: Abychom mohil loď respektive místa na lodi zarezervovat, potřebuji dát seznam účastníků dohromady co nejdříve, v průběhu června až ½ července. V průběhu 2. poloviny července bych vybral zálohu 10 tis. Kč na safari a následně bychom uhradili letenky (čím dříve, tím lacinější).

PŘIHLÁŠENI: Josef V., Květa U., Jarda K., Patrik H., David K., Petr Ch., Ivana S., Vláďa B., Aleš K.. Karel V., Štěpán M., Robert J., Slávek F., Ala J., Jan K., Luboš L., Zdena Z., Hana. N., Jiřík Z., Ruda M.,


 

KONTAKT:

E mail: josef.vesely@email.cz

TEL: 724300801

 

 

 


 

 


 


Pošlete nám feedback