LoaderNahrávám...

Pojištění - DAN Europe Česko


Před začínající potápěčskou sezonou rozbíhá svoji činnost národní pobočka DAN Europe Česko. Důvodem založení národní kaceláře je rostoucí počet členů- potápěčů z České republiky po našem vstupu do EU bezkonkureční servis poskytovaný celosvětově členům DAN. Zkratka DAN znamená z angličtiny Diving Alert Network-potápěčská záchranná síť.

DAN Europe je mezinárodní nezisková nadace, která svým členům poskytuje služby sloužící větší bezpečnosti potápění. Mimo jiné i speciální na míru pro potápěče šité pojištění.Součástí členství je i roční běžné cestovní pojištění - Travel Assist.
Své aktivity DAN Europe dále soustřeďuje na výzkum zaměřený na zvýšení bezpečnosti potápění, pořádání vzdělávacích kurzů pro potápěče jako např. kurzy poskytovatelů kyslíku, kurzy poskytování první pomoci při nehodách ve vodním prostředí, kurzy první pomoci při poranění mořskými živočichy, konzultační činnost v oblasti potápěčské medicíny a jiné. Každý člen obdrží během svého členství, 4 čísla vědeckého časopisu Diving Alert s potápěčům blízkou tématikou.
Národní kancelář si klade za cíl přenést tento servis i našim potápěčům v našich podmínkách. Pro případ potápěčské nehody v České republice je zřízena národní emergency hot line (608 111 799), která je připravena pomoci v případě nehody na našem území.Při nehodě v zahraničí člen DAN Europe kontaktuje mezinárodní emergency hot line se sídlem v Italii (+39 039 60 57858).

A virtuální platba členského poplatku bankovní kartou. Česká mutace webových stránek bude zpřístupněna během letošní potápěčské sezony. Pro ty, kteří mají problémy s virtuální platbou ( pozn. což je bohužel relativně častý případ ) je k dispozici možnost platby na účet DAN Europe Česko nejlépe složením peněz v hotovosti v CZK nebo v € či bankovním převodem v CZK ( při platbě vždy uveďte jméno, příjmení a typ zvoleného členství). Dále,prosím zašlete veškerých potřebné údaje o sobě (jméno,příjmení,národnost, datum a místo narození, e- mail adresa, adresa včetně PSČ, telefonní kontakty, zvolený typ členství ) e-mailem na adresu cekia@daneurope.org. Po potvrzení přijetí platby na účet veškerou agendu vyřídí národní kacelář a do několika dnů dostane zájemce o členství e-mailem potvrzené členství z centrály v italském Rosetu( od té doby platí pojištění) a poštou většinou do týdne členskou kartu mini CD s návodem jak postupovat při nehodě (zatím ve světových jazycích) a ostatní náležitosti.V pracovní dny jsem schopni v naléhavých případech sjednat členství během jednoho pracovního dne.Pro ty, kteří mají zájem o urychlení doporučujeme zaslat faxem potvrzení o platbě s identifikačními údaji faxem na tel 495 264 641.

Věříme, že otevření národní pobočky DAN Europe Česko pomůže našim potápěčům zvýšit bezpečnost potápění a umožní rozšířit servis nadace i našim potápěčům.
Bližší informace obdrží zájemci v pracovní dny dopoledne ( 8-12:30 hodin) na telefonu DAN Europe Česko: 495 516 147 nebo na tel. 608 111 799, 776 146 314, nebo e- mailem na adrese cekia@daneurope.org
Informační brožury v češtině jsou k dispozici na sekretariátech SPČR a v některých prodejnách potápěčské techniky a klubech.

MUDr. Pavel Macura
MUDr. Jiří Reitinger

Národní kancelář DAN Europe Česko
K břízkám 4/7
500 09 Hradec Králové
http://www.daneurope.org/
cekia@daneurope.org

Pošlete nám feedback