LoaderNahrávám...

Palau perla Pacifiku

Autor: Jaromír Dítě
7.4. 2016
palau-perla-pacifiku

Zpráva nepotápěče o potápění
.smiley
Akce a místo: Palau - cca. 800 km jihovýchodně od Filipín Pacifik
Účast: 10x potápěč + 2x šnorchlař

Nikdy neříkej nikdy....... Ještě před rokem bych nevěřila, že já - nepotápěč se vydám s potápěči za krásou podmořského světa. A už je to tady! Jedu  z hotelu na Kororu na potápěčskou bázy Fish \\\\\\\\\'n Fins a tady všechno začíná: vybalení potápěčských potřeb, nastrojení pot. vercajku na lahve, vše urovnat na člun a vyjet na vyvažovací ponor nedaleko báze. Vnímám krásu neuvěřitelných ostrůvků v moři, příjemnou teplotu vody a život pod vodou. Následující dny se odehrávají ve stejném duchu: potápěč příjde na základnu, zkontroluje své věci, oblékne se, nalodí se, zkontroluje lahev, uzavírá a otvírá závity, doobléká se, bere láhev, kontroluje všelijaké hadičky, nasadí ploutve, znovu kontroluje hadičky, skočí do vody (šnorchlař dává pokyn že může), aby ve vodě zjistil že masku (pro laika brýle) zapomněl na lodi. (Šnorchlař ochotně masku podává).

Když se šnorchlař zbaví všech potápěčů, konečně může do vody. Nádhera ! Lokality Blue Corner, New drop off, Big drop off, Ulong channel jsou pro nepotápěče stejné, ale vždy fascinující. Už sama cesta na lokalitu je okouzlující - pohled na ostrůvek vedle ostrůvku v takovém seskupení se nikdy neomrzí. Teplota vody a její barva, různorodý život v jejich hlubinách je ohromující. Potápěč vyleze na palubu, rozebírá co viděl - zná názvy: já se omezuji na to že jsem viděla malé ryby, velké ryby, černé ryby, tečkované ryby, proužkaté, s velkýma očima, takové ty protáhlé, manty a žraloky. Pode mnou se odehrávalo každý den toto představení, které fakt nikdy neomrzí.
Druhou část pobytu jsme strávili na ostrůvku Carp. Pokračovali jsme již v zavedeném. 2x denně ponor na lokalitách podobných těm minulým a opět skvělé představení pod vodou.
Poslední den našeho pobytu jsme prozkoumali džungli našeho ostrova, zbalili nasolené obleky a dopili veškeré pivo jediného bufetu na ostrově.


Shrnutí:
- stále se oblékají, svlékají, kontrolují, noří se, odpočívají a spí
- odborně se vyjadřují o všem tom, kam já se nedostanu
- Vidí toho vždy víc než já a vidí to zblízka
- milují vodu
- vydrželi to se mnou !!! a společně jsme to všichni přežili
Děkuji všem Eva

 

Pošlete nám feedback