LoaderNahrávám...

Last minute Hurghada

Autor: Bohumir Kuhn
30.11. 2018
last-minute-hurghada
„Je to za hubičku, ale odlétáme za necelých 48 hodin, tak se musíš bleskově rozhodnout!“, volal David, který našel na webu neuvěřitelnou nabídku. Už si nevzpomínám, kdy jsem dospěl k přesvědčení, že potápění v okolí egyptské Hurghady je ztrátou času a peněz, přesto jsem podlehl vábení a připojil se ke dvojce hastrmanních dobrodruhů Patrikovi a Davidovi.
 
S německým Condorem letíme z Lipska a za 4 hodiny již letadlo klesá k letišti v Hurghadě. Pobyt v tříapůlhvězdičkovém hotelu s all inclusive je perfektním zázemím, jenom všudypřítomná ruština kazí celkový dojem. Naštěstí ji uslyšíme jen při snídani a večeři. Naší prioritou je potápění, a tak denně pochodujeme na nedalekou základnu FROGMAN a odtud vyrážíme lodí na lokality. Kvalitní loď, ochotná posádka, skvělí divemastři, a nádherné lokality. Během týdne máme na kontě 10 cca hodinových ponorů. Vedení základny hned po prvním ponoru zjišťuje, že nás nemohou hodit do jednoho pytle s běžnými klienty a povolují nám i „nestandardní“ ponory. Hodinový ponor na vrak 70 metrů dlouhé egyptské minolovky El Mina v hloubce 30 metrů, potápíme se v jeskynním tunelu v hloubce 46 - 48 m a při pohodovém kroužení kolem nádherného rifu Gota Abu Ramada trávíme pod vodou 92 minut. Na každém ponoru vidíme něco zajímavého. Velké až dvoumetrové murény, napoleony, barakudy, krokodýlí ryby, spousty puntíkatých rejnoků, hojné ropušnice, odrance pravé, známé spíš jako kamenné ryby... a tak bychom ve výčtu podvodních krás mohli pokračovat. Jenom delfíny jsme o chloupek propásli, když jsme si, jako naschvál, vybrali oddechový den a dugonga jsme viděli jenom z hladiny. Krásné byly i mělké ponory, třeba lokalita Turtle bay tvořená dvěma lagunami. O želvu jsme sice nezavadili, zato nás ohromil útes pokrytý živoucím kobercem všemožných druhů tvrdých korálů. Tak mimořádně bohatá, prakticky nedotčená korálová zahrada se dnes už jen tak nevidí. Něco podobného jsme naposledy obdivovali na Maledivách, ale poblíž tak frekventované a „profláknuté“ destinace jakou je Hurghada bychom podobné místo rozhodně nečekali. Určitě se sem, a dále na jih ještě mnohokrát vypravíme!
Naše díky za skvělou dovolenou patří Manfredovi a Renate Fischer ze základny Frogman, kteří se (nejen) o nás skvěle starali, Renate navíc vše pečlivě dokumentovala. Posuďte sami...  
Foto Renate Werner-Fischer
Foto Renate Werner-Fischer
Foto Renate Werner-Fischer

Hurghada 11. - 18.10.2018
Hastrmani Boďa, David a Patrik
 

Pošlete nám feedback