LoaderNahrávám...

SAFARI - EGYPT
18.6. 2022 - 25.6. 2022

Vytvořil: Bohumir Kuhn, 26.1. 2022
Dovolujeme si Vás pozvat na červnové safari, které chystáme na lodi Red Sea One, která nabízí veškerý potřebný komfort. Jako průvodci s námi bude osvědčený Hany a Ahmed, které někteří z vás znají ze Safagy. Opět se jedná o větší, celokovovou, a tedy i stabilnější loď, kterou žádné vlny jen tak nerozhází, mořské nemoci se tak netřeba obávat ….

Loď: Red Sea One
Rozměry: délka 38 metrů
Materiál: Ocel pokrytá polymerem
Nitrox: Ano
Ubytování: 8 kabin podpalubí, 2 kabiny uprostřed, 3 kabiny horní paluba
Vybavení kajut: lednička, WC se sprchou, skříň, klimatizace

Vyplouvat budeme z Port Galib (Marsa Alam), a našim cílem budou tentokráte útesy Elphinstone a Daedalus s kladivouny, déle pak třeba jeskyně Satayih, navštívíme vyhlášený Dolphin house a další zajímavá místa, čekat nás bude relaxační večer s večeří na opuštěném ostrově …..
Předpokládaný plán (může být upraven v návaznosti na aktuální podmínky, zejména na počasí):
1. den, sobota Přílet Marsa Alam, nalodění, kontrola výstroje, nakoupení zásob
2. den, neděle Vyplutí, kontrolní ponor
3. den, pondělí Potápění Elphinstone, Daedalus Reef
4. den, úterý Potápění Daedalus
5. den, středa Potápění Fury Shore (Dolphin house-Claudia – Malahe + noční ponor)
6. den, čtvrtek Potápění Mansour – Abu Galaga, romantická večeře na ostrově
7. den, pátek Potápění jeskyně Sharm, Marsa Alam a návrat do přístavu
8. den, sobota Odlet směr Praha
Celkově garantujeme minimálně 15 ponorů, z toho alespoň jeden noční ponor. Celé safari bychom rádi tentokrát zaměřili na velké ryby, a to hlavně kladivouny, měli bychom vidět ale i další typy žraloků, útesové, dlouhoploutvé oceánské, možné i žraloka kytarového nebo dokonce liščího žraloka (viděl jsem na vlastní oči fotku ze Safagy 2021), potom delfíny, želvy a zbytek se necháme překvapit. Budou nás čekat krásné jeskyně a kaverny, kde bývají často vidět malí útesoví žraloci, ale zároveň i útesy plné života se spoustou korálů a barevných rybiček. Ráj pro fotografy a kameramany, ale samozřejmě i pro všechny, kteří se chtějí jenom kochat.
Jelikož jsem přesvědčený, že absolvovat takovou nálož ponorů je záležitostí na organismus poměrně náročnou, budeme se tentokrát potápět všichni s NITROXEM (EAN 32), který je v ceně pro všechny naše členy.
Celková cena je 32.900,- Kč s tím, že si vyhrazujeme možnou změnu ceny, pokud by došlo třeba k nepředpokládanému nárůstu cen letenek do Egypta, ale zatím se snad nic takového nechystá. Spolu s přihláškou se bude platit záloha 10.000,- Kč (nevratná, ale převoditelná …), zbytek do konce dubna, případně dle individuální dohody.
Cena zahrnuje letenku z Prahy, transfery z a na letiště v Marsa Alam, plnou penzi, nealko nápoje, horké i studené nápoje po celou dobu plavby, ponory, EAN 32, zátěž, 12l lahev.
V ceně není (platí se na místě) vízum, reef tax (poplatek za potápění na útesech) a bakšišné pro posádku, případně PCR testy na covid, budou-li potřeba.
Jelikož tentokrát organizujeme celou akci sami, je podmínkou pro její konání, že se nám během následujících cca dvou týdnů podaří naplnit víc než polovinu kapacity lodi, tzn. alespoň 14 potápěčů. Pokud ne, přesunuli bychom celou akci na příští rok, zaplacené zálohy by se v takovém případě ale samozřejmě vraceli ihned zpět.

Podrobné informace pro zájemce: Jiří Kaloč
jiri.kaloc7@gmail.com
tel. +42 777 849 693

 

 

Pošlete nám feedback