LoaderNahrávám...

PALAWAN
21.4. 2018 - 9.5. 2018

Vytvořil: Bohumir Kuhn, 23.5. 2017
Národní park TUBBATAHA REEFS v termínu 21.dubna 2018 - 9.května 2018     
Celkem 19 dní !!! 
Milí kamarádi,
jako každý rok, tak na rok 2018 pro naší ,,hastrmaní“ partu intenzivně připravujeme akci do některé z exotických destinací. V roce 2018 se vypravíme do míst, která (vyjma Galapág) svým obsahem výrazně převyšují vše, co jsme doposud projeli. Dle cestovní webové stránky CNN se dokonce jedná o 8. nejlepší lokalitu světa. Je to skutečná perla Filipín a Suluckého moře - národní park TUBBATAHA REEFS.
Národní park leží uprostřed Suluckého moře asi 150 km od Puerto Princessa na Palawanu. Dva atoly a několik rifů vynikají svou biodiverzitou a leží uprostřed tzv. „Korálového trojúhelníku“. Ten zaujímá sice plochu jen 2 %  světových oceánů, ale žije v něm nejméně 40 % ryb a 75 % korálů celé planety! Nepřekvapí, že Tubbataha reef je zapsán na listinu světového dědictví UNESCO, a tudíž přísně chráněn. Je to jediná  mořská rezervace Filipín, která je na místě chráněná strážci, sídlícími přímo na útesu Tubbataha. Ve vodách rezervace bylo pozorováno celkem 600 druhů ryb, 359 druhů korálů, 12 druhů žraloků, 12 druhů delfínů a velryb, a tak při troše štěstí se máme na co těšit!
 
Celá akce bude rozdělena na dvě části:
 
SAFARI
Přílet (přes Manilu) na ostrov Palawan. Nalodění v přístavu Puerto Princesa a cca 10 hod. plavba Suluckým mořem (180 km) na Tubbataha Reefs. Tam během týdeního safárka uskutečníme nejméně 20 ponorů. Podrobný itinerář již byl zveřejněn.
 
RELAX A POZNÁVÁNÍ
Návrat do přístavu Puerto Princesa na Palawanu, týdenní ubytování u moře v resortu. Odpočinek, koupání a úžasné výlety, například na vodopády, horké prameny, do džungle, jeskyně, cesta za původními obyvateli kmene Batak, prostě ,,každému co hrdlo ráčí“.
 
Maličkosti jako náklady na letenky a samotnou akci již byly zveřejněny.
Informace o akci budou i nadále průběžně aktualizovány a doplňovány.
 
Bodimír, Jaromír, David V., Markétka V., David D., Pavla D., Jarda K., Eva K., Zdena Z., Jarda N., Hanka N., Ivánek L., Vláďa B., ......  Akce uzavřena dne 24.6.2017 !!!!! obsazeno

 
Boďa + Jaromír


Pošlete nám feedback