LoaderNahrávám...

MALEDIVY SAFARI 2022
22.1. 2022 - 31.1. 2022

Vytvořil: Bohumir Kuhn, 28.6. 2021

Nedávno jsem listoval fotoalbem z naší poslední výpravy na Maledivy a zjistil jsem, že v příštím roce uplyne celých 5 let od našeho posledního safari po tamních atolech. Tedy je nejvyšší čas si výpravu do světa mant, žraloků, rejnoků, korálových zahrad a nádherného průzračného blankytu zopakovat.

Zvolili bychom obdobnou trasu, nicméně rozšířenou na desetidenní safari. To nám dává možnost zamířit hlouběji na jih a poznat tak další lokality, které jsme na posledním sedmidenním safari nemohli navštívit. Zamíříme tedy z Male na RASHDOO ATOL, dále pak na jih na ALIFU ATOL, VAAVU ATOL a zpět přes MAAFUSHI ATOL do Male, kde naší výpravu ukončíme.

Určitě navštívíme lokality, jako jsou Moofushi Rock a Rangali Madivaru. Co mají obě lokality společné? Jsou to úchvatné manta pointy, které před námi otevřely jeviště s baletním představením těchto nádherných živočichů. Většina si asi nenechá ujít noční ponory na Alimathaa house reefu, který je součástí ostrovního resortu a představuje spíše atrakci pro potápěče, kteří si chtějí naordinovat správnou dávku adrenalinu pobytem v hejnu žraloků vouskatých, tuňáků, kaniců a rejnoků. Nezapomenutelnými byly i denní a noční ponory s rejnoky, žraloky, kytarovci, tuňáky, želvami, barakudami, ropušnicemi na chráněné mořské rezervaci Maaya Thila, nebo ponory s útesáky, šediváky a bělocípáky na Fish Head, Curaidhoo Kandu nebo Haavsa Thila.

Během cca 30 ponorů však navštívíme i lokality, které zůstaly dosud před našimi zraky dosud skryté.

TERMÍN SAFARI: 22. až 31. ledna 2022 + dva dny na cestu tam a zpět.

CENA: cca 1500-1700 USD (dle počtu účastníků) + letenka

POČET MÍST: max. 23

LOĎ: ARK NOBEL nebo MALDIVES PRINCESS

CENA A PLATBY: Abychom mohil loď respektive místa na lodi zarezervovat, potřebuji dát seznam účastníků dohromady co nejdříve, v průběhu června až ½ července. V průběhu 2. poloviny července bych vybral zálohu 10 tis. Kč na safari a následně bychom uhradili letenky (čím dříve, tím lacinější).

PŘIHLÁŠENI: Obsazeno (24 osob).

KONTAKT:

E mail: josef.vesely@email.cz

TEL: 724300801

 

 

 


 

 


 

Pošlete nám feedback