LoaderNahrávám...

Akce Safaga 2021

Autor: Bohumir Kuhn
22.4. 2021
akce-safaga-2021
Akce SAFAGA 2021
 
NAŠE PRVNÍ COVIDOVÁ cesta k  moři se uskutečnila od 10. do 17. dubna 2021. Ještě než jsme mohli smočit neoprény ve vodách Rudého moře v Safaze, absolvovali jsme před vlastním odletem testy na Covid. Ti, kteří měli pouze antigenní test, absolvovali po příletu do Hurghády ještě jedno šťourání do nosu na PCR test a pak už hurá do hotelu a k vodě.
 
V Egyptě nás přivítal silný vítr a tak první den potápění byl kvůli zákazu výjezdu lodí zrušen. Nicméně ostatní dny už splnily naše očekávání. Šnorchlařka Pavla sledovala, jak se ostatní bublinkáří noří do 22 °C teplého nebo chcete-li studeného moře. Ti co dali přednost 5 mm neprénu byli po celý týden pobytu vítězi, ti ostatní a zejména Robert se svým 1 mm ONANO klepal kosu. Jiřík si na nádherné lokalitě Tobia Arba vyzkoušel frýčko. Místní obyvatelé reefu jako byli čtverzubci, murény, trnuchy, obrovská ropušnice, perutýni a další s údivem pozorovali, co se jim to tam stěhuje za žlutou nestvůru. Nakonec ho však také přijali mezi sebe jako sobě rovného.
Uskutečnili jsme celkem 8 ponorů a mezi ty nejhezčí lze zařadit dva ponory na Panoráma reefu a potom i ponor na lokalitě Tobia Soraya. Dva dny před odletem jsme v ranních hodinách odcestovali do Hurghády na test PCR. V poledne jsme se však už chystali na výjezd na moře. Poslední den, tak jako obvykle, byl vyhrazen opékání se na slunci při příjemné teplotě vzduchu 32°C.
 
No a Pavel oslavil v Safaze své 70-té narozeniny. On měl vlastně 71, ale celý předchozí rok jsme se nikde v hospodě k oslavě kvůli COVID19 nemohli sejít a tak se slavilo jubileum s ročním zpožděním, nicméně v den narození. Tak Pavle, hodně zdraví a pohody ještě jednou od všech kamarádů od vody.
 
Naše malá skupina jednoho břehouše, dvou šnorchlařů a osmi bublemakerů prožila na břehu Rudého moře týden plný krásných zážitků. Tak na podzim, v říjnu, opět na shledanou ve slaných vodách egyptské Safagy.

Fotogalerie zde: http://joves.rajce.idnes.cz/SHAMS_SAFAGA_DUBEN_2021/
 

Pošlete nám feedback