LoaderNahrávám...

​Podzimní Marina očima začínajících potápěčů

Autor: Bohumir Kuhn
13.10. 2017
​podzimni-marina-ocima-zacinajicich-potapecu

 
Koncem září jsme se skupinou Hastrmanů vyrazili na tradiční prodloužený víkend na Sv. Marinu. Naše dvojka - dvanáctiletý Ondra s kvalifikací Stříbrný delfín a senior Jarda CMAS P* se chystala sbírat zkušenosti  a „natáčet“ hodiny pod vodou.  Zbytek rodiny – maminka Jitka, starší brácha Honza a malá čivava Čikina si užívali klidu, sluníčka a dobrého pití v baru u bazénu.
 
Cesta autem proběhla jako vždy v pohodě. Na Istrii nás přivítalo sluníčko a teplo. Krásných 20 °C lákalo pobíhat po kempu jen v plavkách. Večery byly ostřejší, vítr a západ slunce vedli k výraznému ochlazení, takže teplá bunda nebyla k zahození.
byla nezbytností. Trochu zklamáním bylo, že nám Chorvat nedal na těch pár dnů mobileheim, a tak jsme s povděkem využili tradičního ubytování u Zuzany v Drenje.
Na potápění jsme k ruce měli zkušeného Honzu Podlahu. Doprovázel nás všude ve vodě a jeho karavan doplněný hastrmanním přístřeškem pro nás vytvořil perfektní zázemí přímo u vody. S námi si vody užíval i Mates, což je další Stříbrný delfín.
Ve vodě to stálo za to. Obrovská hejna ryb, množství hvězdic, kněžíků, hlaváčů, slizounů, sapínů a mořských salp. I zkušení harcovníci lkonstatovali, že je tam neobvykle živo. Ondra si každý ponor opravdu užíval, svítil baterkou do každé škvíry ve skalách. Což se mu nakonec opravdu vyplatilo, protože objevil dvě murény. Sice žádná „egyptská“ délka, ale naše radost byla nepopsatelná. Vrcholem zážitků pro Ondru byly dva ponory podél skalní stěny vpravo, kde viděl sošku madony a zužitkoval zde vše co natrénoval v bazénu. Během tří dnů jsme absolvovali další 4 ponory a posunuli se „o kousek dál“. Během zimy budeme mít čas pilovat dovednosti v bazénu a liberecké jámě a už se těšíme na jarní Marinu.
 
Ondra Ďurčovič, Jarda Ďurčovič

Foto v galerii zde:  Podzimní Marina 2017

 

Pošlete nám feedback