LoaderNahrávám...

Reportáže

jarni-marina

Jarní MarinaJARNÍ MARINA

Potápko + Camp CMAS P***

Podle zkušeností z minulých let by bylo zbytečné hledat lepší alternativu pro výcvikový kemp a zkoušky na kvalifikaci CMAS P*** než podmínky a zázemí v Chorvatské Svaté Marině.

Tradiční akce na Marině se zúčastnilo 8 hastrmanů. Část skupiny, která přijela pouze za potápěním, se ubytovala u Zuzany v Drenje. Je tam klid, ceny přívětivé a dá se grilovat ostošest. Skupina na zkoušky CMAS P*** bydlela kvůli logistice a úspoře času přímo v kempu. Mobilheim neměl chybu a díky jarní akci byl za velice slušný peníz. Do karet nám hrálo skvělé počasí s azurovou oblohou, jen voda 13 °C byla pro frekventanty P*** přeci jen trochu „svižná“. Viditelnost byla, jako vždy na jaře, trochu slabší. Překvapily nás na místní poměry docela silné proudy, které měly na svědomí kalení a slabší viditelnost. Pro účely kurzu to nevadilo, ale Mírova skupina a jejich fotograf se s tím museli smířit. Odměnou jim byla dvojice velkých humrů u paty levé stěny, kteří se na Marinu po letech vrátili. Škoda že fotka s nimi nevyšla, ale nevadí, na podzim se za nimi podíváme znovu s nadějí, že navzdory chorvatskému drancování moře přežijí rok 2017.

V rámci praxe P*** jsme absolvovali 7 výcvikových ponorů, během nichž jsme odhalili nejednu mezeru v praktických dovednostech. To sice nezní moc lichotivě, ale pozitivní na tom je fakt, že nyní přesně vědí, co je třeba ještě natrénovat a dopilovat, aby pokračování na Horce přineslo kýžený efekt v podobě karty potápěče CMAS P***.

Boďa

zaludna-barbora

Záludná Barbora

BARBORA, aneb Murphyho zákony v praxi

je sobota 13. května, ve výcvikovém středisku SČP absolvujeme povinné školení k prodloužení instruktorské licence, v rámci praxe jsme úspěšně oživili záchranářskou andulu a můžeme jet domů.

Voda v jezeře vypadá skvěle, a tak si neodpustíme ponor bez povinných cviků.

 

maledivy-2017

Maledivy 2017

Maledivy 2017

 
Když jsme se dozvěděli, že se Hastrmanní výprava na Maledivy opakuje již potřetí, byli jsme  zvědavi, co staré, ostřílené mazáky k potápění v tamních vodách přitahuje. Pro nás, zelenáče, to byl první výlet za potápěním do vod Indického oceánu a očekávání vůbec nebyla skromná. Přáli jsme si potkat velrybáka, vidět manty, žraloky, želvy a vychutnat si bohatý a různorodý podvodní život.
delfini-na-marine

Delfíni na Maríně

Víc než tucet hastrmanů vyrazilo v závěru dubna strávit prodloužený potápěčský víkend na tradiční lokalitě Sveta Marina na chorvatské Istrii.
 
 
palau-perla-pacifiku

Palau perla Pacifiku

Zpráva nepotápěče o potápění.
silvestrovska-marina

Silvestrovská Marína

Druhá skupinka Hastrmánku se rozhodla zakončit rok 2015 ve slané vodičce
silvestrovska-rumchalpa

Silvestrovská Rumchalpa

Silvestrovská Rumchalpa
 K Hastrmanům, kteří tradičně tráví poslední chvíle roku pod vodou, se tentokrát připojili Kapři (Kapr divers Petra Slezáka). 
kral-rumchalpy

Král Rumchalpy

Král Rumchalpy
to to trvalo, ale dočkali jsme se! Dnešní ponor se nečekaně zvrtnul v královskou audienci... 
amerika-2015

Amerika 2015

Jako každoročně druhou prosincovou sobotu berounský klub Triton opět zajistil odemknutí železných vrat populárního lomu Mořina, zvaný Amerika.
podzimni-dahabek-2015

Podzimní Dahábek 2015

Po úspěšně složeném prázdninovém kurzu jsem se vydal sbírat nové zkušenosti do Dahabu.

8.10.2016 jsme o páté ráno odlétali směr Egypt.

Hned po příletu na letiště v Sharm El Sheikh na Sinajském poloostrově čekala auta, aby nás převezla do hotelu v Dahabu. První den patřil relaxaci po náročném nočním přesunu. Potápění jsme zahájili další ráno vyvažovacím ponorem. Všichni naši divemastři byli velice vstřícní, vše bylo perfektně připravené do posledního detailu, a tak jsme se mohli vydat poznávat krásy Rudého moře. Den co den jsme absolvovali vždy dva ponory a navštívili nejvyhlášenější lokality v okolí - Blue Hole, Canyon, Lighthouse, Caves, atd...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.RozumímDalší informace

Pošlete nám feedback